052-323636

התקשרו עכשיו

052-323636

שלחו הודעה

תוכנית “כלבים משלבים”

כלבים משלבים” היא תוכנית המחברת בין כלבים בוגרים, מעורבים וחסרי בית, לבין ילדים עם צרכים מיוחדים ובני משפחותיהם. הכלבים עוברים תהליך אימון מסוים, מצומצם יחסית, לצורך תמיכה בילד, בהתאמה אישית לצרכיו וצרכי המשפחה כולה.

התוכנית מבוססת על PAWS  – תוכנית ייחודית של עמותה בריטית ותיקה בשם “Dogs For Good” שמתמחה בהכשרת כלבי שירות, ועמותת “כלבים שעושים טוב” היא הזכיינית שלה בארץ. העמותה הבריטית הגיעה להבנה שגם לכלבי משפחה יש תרומה אדירה לילדים על הרצף, ועל כן במקרים רבים אין צורך בהכשרה של כלב שירות. כלבי משפחה הם זמינים ונגישים ככלבי שירות, אך בניגוד לאחרונים, ההכשרה שלהם פשוטה, זולה וקלה יחסית ויכולה להתבצע בחלקה על ידי ההורים בהדרכה צמודה של צוות העמותה.

לתוכנית “כלבים משלבים” היבטים ייחודיים בממד ההורי והמשפחתי: היא עשויה לייצר העצמה הורית בעקבות השתתפות פעילה של ההורים בתהליך הטיפולי, להגביר את תחושת השליטה שלהם במצב, ובכך להעצים חוסן אישי ומשפחתי. ההתערבות משתלבת עם מגוון שיטות טיפול ותומכת במטרות הטיפול הכוללות של הילד/ה.

שלבי התוכנית הגנריים, מותאמים באופן פרטני לתקציב וצרכי הילד והמשפחה:

  • אינטייק- פגישה/פגישות שמטרתן אבחון צרכי הילד והמשפחה לצורך אפיון הכלב לאימוץ והגדרת יעדי הכשרתו. נעשה ע”י איש מקצוע טיפולי.
  • איתור ובחירת כלב – חיפוש והצגת 2-3 כלבים לבחירה, בהתאמה לאפיון שהוגדר. נעשה ע”י מאלף/מדריך כלבנות טיפולית המתמחה באוכלוסיות עם צרכים מיוחדים.
  • אימוץ הכלב הנבחר ע”י המשפחה.
  • הכשרת הכלב – 2 חלופות: אילוף הכלב בתנאי פנסיון או מפגשי אילוף כאשר הכלב חי בבית המשפחה. נעשה ע”י מאלף המתמחה באוכלוסיות עם צרכים מיוחדים.
  • ליווי בתום הכשרה – פגישות הטמעה לביסוס הקשר הטיפולי בין הילד לכלב וחיזוק יעדי הכשרתו. נעשה ע”י איש מקצועי טיפולי שהוא גם כלבן טיפולי/מדריך כלבנות טיפולית המתמחה באוכלוסיות עם צרכים מיוחדים.

לזכרה של צילה הבר,אמא של שרון מישקובסקי מייסדת העמותה

צילה, ביתם הצעירה של ניצולי השואה חיים ורבקה הבר ז”ל ואמא של שרון מישקובסקי ולי כהן, הקדישה את רוב חייה הבוגרים להצלת כלבים וחתולים.היא אימצה כלבים מבוגרים שננטשו וסעדה אותם בזקנתם. בנוסף, צילה הייתה סבתא גאה לשישה נכדים. נכדה השלישי אביב, אובחן בגיל שנתיים על הספקטרום האוטיסטי והפך אותה ל”סבתא מיוחדת”. בין אביב לסבתא צילה היה קשר מיוחד של אהבה ללא מילים. ביחד היו אופים עוגיות, תופרים תחפושות ופשוט מתחבקים. סבתא צילה אהבה את אביב כמו שהוא, אהבה ללא תנאים וללא עכבות.

Search
Generic filters

עמותת “כלבים שעושים טוב” גאה לקחת חלק בתוכנית “מישהו לגור איתו” ונרגשת לקראת שידור פרק הבכורה ביום רביעי 3.5, 21:45

דילוג לתוכן