052-323636

התקשרו עכשיו

052-323636

שלחו הודעה

כלבי שירות/עזר/תקשורת

כלב שירות הוא כלב שהוכשר לעזור לאדם ספציפי בסוגיות הנוגעות למגבלה ספציפית של אותו אדם, והוא מלווה אותו 24/7 לעיתים עד למצב של הצלת חיים. קבוצת כלבי השירות מתחלקת לשתי תת-קבוצות עיקריות:

(1) כלבי שירות לבעלי מוגבלות פיזית – בקבוצה זו נכללים כלבי הנחיה לעיוורים, כלבי נכים, כלבי חירשים, כלבים להתראה על התקף אפילפטי, היפו או היפר גליקמיה בקרב חולי סוכרת ועוד. כלבים אלו לומדים להתריע על סכנות ומכשולים בדרכו של העיוור, להרים חפצים עבור נכה, ללחוץ על לחצן מצוקה, להביא תרופה ואפילו למשוך כסא גלגלים.

(2) כלבי שירות לבעלי מוגבלויות תקשורת וקשיים רגשיים כגון: ילדים על הרצף האוטיסטי, חולי אלצהיימר סובלים  מפוסט טראומה (PTSD), חולים פסיכיאטריים, פגועי נפש ועוד. כלבים אלו מלווים את האדם והרבה מתפקידם הוא פשוט להיות לצידו ללא תנאי, ליצור ולקבל מגע, ובנוסף, לעודד תקשורת (לפעול כסוכני חיברות), לאפשר חשיפה לבעל חיים ורמה כזו או אחרת של אחריות כלפיהם ועוד אלמנטים שתורמים לבניית בטחון עצמי, עידוד שליטה עצמית וצמצום התנהגויות מאתגרות (כגון: שוטטות, חזרתיות והתפרצויות זעם אצל ילדים על הספקטרום), הפגת בדידות, מניעת נסיונות התאבדות, תמיכה בטיפול בדכאון ובהתקפי חרדה ועוד.

“כלבים שעושים טוב” מציעים הכשרה של כלבי שירות לילדים ובוגרים בעלי צרכים מיוחדים באמצעות תהליך המותאם באופן אישי, וכולל את בחירת הגור הגזעי, אימון בסיסי ומתקדם שלו למשימות שהן בין היתר מצילות חיים, אימון הצמד כלב-ילד/בוגר והטמעת הכלב המאומן בשגרת חיי הילד/הבוגר.

שירותי העמותה ניתנים בתשלום.

Search
Generic filters

עמותת “כלבים שעושים טוב” גאה לקחת חלק בתוכנית “מישהו לגור איתו” ונרגשת לקראת שידור פרק הבכורה ביום רביעי 3.5, 21:45

דילוג לתוכן