052-323636

התקשרו עכשיו

052-323636

שלחו הודעה

טיפול פרא רפואי נעזר בכלבים

עמותת “כלבים שעושים טוב” מציעים טיפול פרא רפואי נעזר בכלבים הכולל שילוב של כלב תרפיה במפגשים טיפוליים המועברים ע”י אנשי מקצוע טיפולי כגון: מרפאה בעיסוק, פיזיותרפיסטית, קלינאית תקשורת ועוד.

כל אנשי המקצוע הוכשרו במוסדות מוכרים בארץ ולהם רישיונות עבודה של משרד הבריאות הישראלי, ובנוסף הינם מאלפים/כלבנים טיפוליים מוסמכים. התהליך הטיפולי כולל בד”כ מפגשים פרטניים חד שבועיים עם ילדים/בוגרים עם צרכים מיוחדים, לצורך עבודה על מטרות טיפוליות מוגדרות. ישנה אפשרות גם לטיפול קבוצתי בהתאם לדרישה.

באמצעות שילוב של כלב תרפיה בטיפול פרא-רפואי ניתן להשיג מגוון רחב של מטרות בתחום המוטורי, קוגניטיבי, חברתי, תפקודי, סנסורי, רגשי ותקשורתי. נוכחות הכלב, מרגיעה, מגבירה רגשות ותחושות חיוביות, מפחיתה התנגדות לטיפול ומגבירה מוטיבציה.

זוהי אפשרות המתאימה למשפחות שאינן מעוניינות להחזיק כלב בבית או לא בטוחות אם כלב ישתלב בחיי המשפחה ו/או הילד ולכן רוצות להתנסות באופן הדרגתי בחשיפה לכלב ובמידה וזה מתאים להצטרף בהמשך לתוכנית “כלבים משלבים”.

המודל הטיפולי מבוסס על פעילות של “מרכז סילבר”, מרכז ייחודי בעולם שהוקם וממומן ע”י משרד הבריאות הקרואטי ומהווה מרכז טיפולי רב-תחומי (כולל בין היתר פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, מרפאים בעיסוק), המתמחה בילדים עם צרכים מיוחדים ומשלב כלבי תרפיה באופן אינטגרטיבי בחדרי הטיפול. כל המטפלים במרכז הינם אנשי מקצוע פרא-רפואי שהינם גם כלבנים טיפוליים מוסמכים המשתמשים בכלבי תרפיה ככלי טיפולי משמעותי.

שירותי העמותה ניתנים בתשלום.

Search
Generic filters

עמותת “כלבים שעושים טוב” גאה לקחת חלק בתוכנית “מישהו לגור איתו” ונרגשת לקראת שידור פרק הבכורה ביום רביעי 3.5, 21:45

דילוג לתוכן